ד"ר רונן ברגר - אודות

רונן התחיל את הקריירה המקצועית שלו כאקולוג, חוקר ואיש השטח במחקר להצלת זאבי רמת הגולן (1996-1998). בשנים אלו השלים את לימודי השיאצו (1995-1997) והחל ללמוד תנועה וריקוד עם מיקוד בתחום האימפרוביזציה, התאטרון תנועה והקונטקט-אימפרוביזציה, תחום בו ממשיך לעסוק עד היום כפרפורמר ומורה בארץ ובחו"ל. בשנת 2001 השלים את לימודי הדרמה תרפיה במכללת תל-חי והתחיל לפתח את שיטת הטבע תרפיה. הוא חקר, המשיג ופיתח אותה במסגרת הדוקטורט שלו, פיתח וניהל תכניות במסגרת משרד החינוך, משרד הרווחה ומרכז משאבים. בנוסף, הקים וניהל תכניות הכשרה בטבע תרפיה באוניברסיטת תל-אביב (2009-2015) ומכללת תל-חי (2004-2007) וקורסים בחו"ל. לאחר ששב משנה עם משפחתו בהודו שב לתחום הטיפול באמנויות, הקים וניהל את ה-MA  בדרמה תרפיה במכללה האקדמית לחברה ואמנויות (2013-2017), יזם וניהל כנסים, ביניהם את כנסי ה-Art as therapy  וכנסי "היצירה לב הטיפול" שהפכו למסורת ומתקיימים כל שנה.

רונן מתמחה בפיתוח תיאוריות ומודלים יישומיים אשר התפרסמו במאמרים וספרים רבים שכתב, בניהם את הספרים "היער המרפא – טבע תרפיה ושילוב אמנויות לטיפול בילדים לאחר משבר" (עם פרופ' מולי להד), "היצירה לב הטיפול" ו"להתבונן ביצירה - לראות את הנפש".

ברגר נחשב למומחה בין-לאומי בתחומי הטבע תרפיה והטיפול באמנויות, תחומים אותם מלמד במסגרות שונות בארץ ובחו"ל. בשנים האחרונות פיתח מודלים להדרכה מבוססות אמנויות, ושיטות שלוקחות תהליכים טיפוליים לפרפורמנס. סגנון עבודתו אינטגרטיבי ויצירתי ומתמקד בחיבור לכוחות המטופל, בחיבור לגוף-נפש ולכוח המרפא של הקבוצה, היצירה והטבע.

כיום רונן מנהל את התכנית להכשרת מנחי קבוצות בשילוב אמנויות במכללת אורנים, מלמד, מטפל, מדריך, חוקר ויוזם. 

ליצירת קשר: רונן - ronenbw@gmail.com, טלפון - 0523294203